מתי כדאי לעבור דירה?

כמו עסקים עונתיים רבים, גם מעבר דירה הוא עסק עונתי. המעברים בחורף מועטים למדי והם מגיעים לשיאם במהלך חודשי האביב והקיץ. סטודנטים נוטים לנוע בתקופה שבין סוף השנה לתחילת שנת הלימודים הבאה, ומשפחות מעדיפות לעבור בקיץ, כדי לא להוציא את הילדים מבית הספר באמצע השנה. חוץ מזה, לא נעים להעביר את תכולת הבית כשבחוץ יורד גשם זלעפות.

למרות שחיפוש בתים מתבצע ברוב במקרים לאורך כל חודשי השנה, המומחים לנדל”ן מציעים לא לעשות זאת בחורף. לטענת אותם מומחים, הזמן הטוב ביותר למכור או להשכיר את הבית הוא בקיץ ובאביב. כללים אלה חלים לא רק על הקונים אלא גם על בעלי הבתים שמבקשים לאכלס את הבית או הדירה שלהם.

מזג אוויר נעים וחמים

החודשים הקרים מפתים את רובנו להישאר בבתים, ולדחות את תכנון מעבר הדירה עד שמזג האוויר יתחמם. השיקול הגיוני, כי כשהטמפרטורות עולות נעים יותר לשהות בחוץ, להסתובב ברחובות, לשוטט בשכונות, לבקר בבתים שעומדים למכירה או להשכרה, ולבדוק את הדירות הפוטנציאליות.

בתקופות החגים והקניות כמו חגי תשרי, חנוכה או פסח, רבים נוטים פחות לעסוק במעבר דירה. מפגשים משפחתיים, קניית מתנות או נסיעה לחופשה תופסים את כל זמנם. ואם מצאתם בית כלבבכם ואתם אמורים לעבור דירה בחורף, מה יוכל לעצור אתכם מלעבור? ובכן, אם הבית החדש נמצא, למשל, בצפת או בירושלים, וקבעתם יום להעברת הדירה, תצטערו מאוד לגלות שלפי תחזית מזג האוויר, באותו יום צפוי לרדת שלג כבד וכל הדרכים חסומות

אך אליה וקוץ בה, כי בימים החמים צפויה לכם תחרות רבה. כל מי שמחפש בית, עושה זאת כעת. וכאשר התחרות גבוהה, המחירים מתחילים לנוע כלפי מעלה – גם אלה של חברת ההובלה. כלומר, המחירים עולים, ככול שהטמפרטורות עולות.

בחורף ובסתיו תיהנו מעסקה טובה יותר

מכל הסיבות שהוזכרו למעלה, לא פלא שמעט מאוד אנשים עוברים דירה בחודשי החורף. המשמעות היא שבתקופה זו מתקשים בעלי הדירות הפנויות למלא את הדירה הריקה שלהם, והם עשויים להעדיף את הורדת מחירי השכירות מאשר להישאר עם דירה ריקה נטולת רווח.

בסתיו ובחורף תיהנו מהזדמנויות ייחודיות. אז אם אתם מעוניינים לחסוך כסף, החודשים הקרים הם הזמן שבו תוכלו להזמין חברת הובלה במחיר זול יותר, לשכור דירה במחיר נוח יותר, או לרכוש בית במחיר נמוך יותר.

בתקופות החורף והסתיו תוכלו לנהל משא ומתן מוטה לטובתכם, בעיקר אם בעל הבית חייב למכור או להשכיר בזמן קצר. אבל, קחו בחשבון גם את הצד השלילי של החורף: העברת דירה במזג אוויר סוער וקפוא זו חוויה ממש לא כיפית ולפעמים אף בלתי אפשרית.

מאמרים נוספים


מתי כדאי לעבור דירה?

תכנון להובלת משרדים

ביטוחים מיוחדים להובלה

המדריך למעבר דירה

הובלת משרדים